Haberler

2021 Mazot ve Gübre Desteklemesine Zam Yapıldı Yakında Ödenecek

Tarımsal desteklemeler kabine toplantısı sonrası gündem oldu. Çiftçilere mazot ve gübre desteği ödemeleri yapılacağı açıklanmıştı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere sağlanan destek her geçen gün daha fazla sorgulanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçiye mazot, gübre ve yem desteğini müjdeliyor. Peki, 2021 çiftçiye gübre desteği ne kadar oldu?

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi. Çiftçilere iki müjde şeklinde duyuran Erdoğan, gübre desteğini arttırdıklarını bildirdi. 2020 gübre ve mazot destekleri mart ve nisan aylarında vatandaşların hesaplarına yatırılmıştı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısında alınan kararların yanı sıra çiftçilere de müjde verdi. Açıklamasında; ”Çiftçilerimize 2 müjde vermek istiyoruz. Gübre desteklerini 100’de 100 artışla iki katına çıkartıyoruz. Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ise ilave olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesini 20 liraya yükseltiyoruz.” dedi.

ÇİFTÇİYE 2021 GÜBRE DESTEĞİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen destek ödemeleri 2021 yılından ne zaman yapılacak merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ilkbaharı dönemini işaret etmişti ancak şu an için kesin bir tarih bulunmuyor. 2020 yılında da mazot gübre destek ödemeleri mart-nisan ayları içerisinde yapılmıştı.

Açıklanan 2021 destekleme tablosu için tıklayınız

tarımsal destekleme ödemeleri
Tarımsal hibe destekleme miktarları

Kaynak : Milliyet

İlgili Makaleler

0 0 oy verildi
İçeriğe Puan Verin
Bildirim
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu