Mali Hizmetler

Ziraat Odası Borç Ödeme

Ziraat odası borç ödemesi için herhangi bir banka kanalı veya ortak ödeme sistemi bulunmamaktadır. Bu nedenle her ziraat odası kendi tahsilatını kendi veznesi üzerinden gerçekleştirmektedir.

Ziraat Odası Borçlarının Yasal Karşılığı Nedir?

Ziraat odaları 6964 sayılı Ziraat Odaları ve Ziraat Odaları Birliği Kanunu hükümlerine göre kurulmuş kamu kurumu niteliğinde resmi meslek örgütüdür. Söz konusu tüm meslek örgütleri üyelerinden aidat toplamakta ve faaliyetlerinin finansal ihtiyaçlarını bu şekilde karşılamaktadır. Derneklerden farklı olarak odalar gibi meslek örgütlerine üye olmak zorunlu ve aidat ödeme mecburi bir durumdur. 15/5/1957 tarihli ve 6964 sayılı Ziraat Odaları ve Ziraat Odaları Birliği Kanununun 20 nci ve 36 ncı maddelerine göre tüm çiftçiler aidat ödemek zorundadır.

Ziraat Odası Borcu Sorgulama

Ziraat odası borcunuz merkezi bir ödeme sistemi üzerinden kayıt olmadığı için borç sorgulaması yapabileceğiniz bir sistem henüz bulunmamaktadır. Ancak ziraat odaları Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından yönetilen ZOBİS isimli tamamen online bir sistem ile çalışmaktadır.

Kredi Kartı İle Ziraat Odası Aidatı Ödeme

Ziraat odalarının bir çoğu tahsilat işlemlerini nakit olarak yapmaktadır. Ancak bazı ziraat odalarında POS cihazı veya sanal POS hizmeti de bulunmaktadır. Bu sayede kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

Ziraat Odası Aidatları Taksitlendirme

Ziraat odası aidatları yıllık olarak alınmaktadır. Ayrıca ziraat odası yönetim kurulu tarafındna yapılacak planlama ve alınna karar neticesinde 5 takside kadar aidatların taksitlendirilmesi mümkündür.

0 0 oy verildi
İçeriğe Puan Verin
Bildirim
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu