Başvuru Evrakları

TARBİL Sistemi Yenilendi

2020 yılının başından beri ülkemizde de etkisini gösteren Koronavirüs (COVID19) nedeniyle çevrimiçi hizmetlerde innaılmaz bir artış yaşandı. İnsanların kalabalık ortamlardan uzak durması ve E-devlet hizmetlerinin kalitesinin arttırılması için tüm bakanlıklar elektronik ortamda sunulan hizmetlere yenilerini eklemeye devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı taradından e-devlet üzerinde kısmi olarak çalışması süren TARBİL sistemi artık buzağı destekleme başvurularını kabul edilebilir hale geldi. 2021 yılını Dijitalleşme Yılı ilan eden Bakanlığın çiftçi, vatandaş, kurumlar ve firmalara yönelik tüm işlemleri e-tarım portalında tek çatı altında toplamayı hedeflemektedir.

Tarım ile ve ilçe müdürlüğüklerinde yoğunluğun azaltılması için vatandaşların devlet dairelerine gitmeden Buzağı Destekleme Hizmet Bedeli tahsilatı çevrimiçi olarak gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede örgütlü olmayan çiftçilerin de bireysel işelemleri online gerçekleştirilmesine olanak sağlanmış oldu.

TARBİL sistemine https://edevlet.tarbil.gov.tr/ web sitesi üzerinden ulaşabilen çiftçiler, e-devlet şifreleri ile giriş yapabilmektedir. E-devlet şifreniz yoksa PTT aracılığıyla şifre edinebilir veya bankaların internet bankacılığı sistemi üzerinden girebilirsiniz.

Sistemde yapılacak güncellemeler ile tarım müdürlüklerinde yapabileceğiniz tüm işlemleri online olarak gerçekleştirebileceksiniz. ÇKS Belgenizi sistem üzerinden albilecek ve tüm tarımsal desteklemelelre sistem üzerinden başvurabileceksiniz.

tarbil ekrani
TARBİL Sistemi Ekran Görüntüsü

İlgili Makaleler

0 0 oy verildi
İçeriğe Puan Verin
Bildirim
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu