Diğer

Ziraat Odası Çalışma Saatleri

Ziraat odası çalışma saatleri bölgesel olarak özel bir düzenleme yapılmadığı ve yönetim kurulu tarafından farklı bir karar alınmadığı sürece diğer kamu kuruluşlarında olduğu gibi hafta içi 08:00 – 17:00 saatleri arasındadır.

Ziraat odaları, 6964 sayılı Ziraat Odaları ve Ziraat Odaları Birliği Kanunu hükümlerine göre idare edilmektedir. Ancak mezkur Kanun kapsamında odaların çalışma saatlerine özel bir hüküm bulunmamaktadır. Ancak diğer kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi ziraat odaları günde 8 saat olmak üzere 08.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ziraat Odaları Hafta Sonu Açık Mı?

Hafta sonlarında diğer kamu kurumlarında olduğu gibi ziraat odaları da çalışmamaktadır. Yani ziraat odaları Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır. Ancak mevsimsel düzenlemeler ve özel mesai durumları gibi hallerde geçici olarak hafta sonu hizmet verilebilmektedir. Örneğin Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının uzatılması ve yoğun mesai nedeniyle son günün yaklaşması, TMO alımları, aşılama dönemleri, tarımsal ekspertiz ve tohum, gübre, ilaç ve toprak analizi gibi hizmetler nedeniyle hafta sonu geçici olarak hizmet veren ziraat odaları bulunmaktadır.

Resmi ve Dini Bayramlarda Ziraat Odası Açık Mı?

Resmi ve dini bayram günlerinde diğer iş yerlerinde ve kamu kurum-kuruluşlarında olduğu gibi ziraat odaları da kapalıdır. Bu nedenle ziraat odasında yapılacak işleminizin bulunması halinde resmi tatiller ve dini bayram günlerine denk gelip-gelmediğine bakmalısınız.

0 0 oy verildi
İçeriğe Puan Verin
Bildirim
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu